Lektoři

V Altíku vyučují:

Bc. Jana Novorytová, lektorka

janka_nJana Novorytová je absolventka bakalářského studia teorie a dějin divadla na Masarykově univerzitě v Brně a konzervatoře Duncan centre. Jako tanečnice a autorka působí v mnoha improvizačních představeních a site-specific projektech, spolupracuje s umělci z jiných oborů, výtvarníky, hudebníky, CreW Collective, SE.S.TA, Pražský improvizační orchestr, Tanec Praha, Alt@rt). Mezi takové projekty patří Moving Orchestra, platforma Open Sunday, Setkáme se, PIO a tanečníci a další. Tančí v aktuálních produkcích Divadla Ponec určených pro děti (Momo, Svět z Papíru, Karneval zvířat). Od roku 2009 se intenzivně věnuje pedagogické činnosti, je lektorkou tvořivé taneční výchovy a současného tance pro děti (v současnosti Dětské studio ve Studiu Alta), ale také tanečních hodin pro dospělé. Je zkušenou pedagožkou projektu Tanec školám, v rámci kterého učila TPV na ZŠ V Zahrádkách v Praze 3, ZŠ Žižkov v Kutné hoře, ZŠ Barrandow v Praze Hlubočepech, ZŠ Curiových na Praze 1 a ZŠ Mohylová na Praze 5.

MgA. Lenka Tretiagová, lektorka

DSC_9978Lenka Tretiagová je absolventka DAMU a vedoucí Tanečního studia Light, zaměřeného na pohybové divadlo dětí a studentů, pedagožka tanečního oboru ZUŠ Na Popelce v Praze 5 a Dětského Studia Altík. Zaměřuje se na tvořivou pohybovou a dramatickou výchovu. Pořádá festival komunitního divadla pro děti s názvem Partitura. Je spoluiniciátorka a pedagožka projektu Tanec školám, tvůrce mezinárodních projektů zaměřených na výchovu a vzdělávání dětí prostředky umění a režisérka interaktivních tanečně-divadelních inscenací pro děti, jako například Krabat, Jola, Hondně malá čarodějnice, Pohádka po kapkách a další.  Přijďte se na ně podívat do Studia Alta!

 

MgA. Jarmila Kordíková (Ďuračková), lektorka

Jarka_080

Jarka Kordíková vystudovala taneční pedagogiku na HAMU se zaměřením na moderní tanec. Během studií kromě interpretační a choreografické činnosti, působila jako pedagog v brněnském studiu Aldente a pražském studiu NAMASTE, kde vedla pohybovou průpravu pro děti od 4 let. Po ukončení studia působila na ZUŠ Adolfa Voborského jako pedagog tance. Absolvovala kurz psychomotorického vývoje  pod vedením Anny Línové (Caunerové.)  Má malou dcerku Haničku a čiperného syna Honzíka.

¨

Mgr.art Romana Packová, lektorka

IMG_2487Romana Packová je absolventkou Akademie umění v Banské Bystrici, oboru herectví. Během svého studia absolvovala roční výměnný pobyt na Akademii teatrální ve Varšavě. Také se účastnila různých pohybových workshopů a intenzivních seminářů fyzického divadla na Slovensku i v zahraničí, v čem kontinuálně pokračuje. V Banské Bystrici spolupracovala s dětským divadlem Harry Teater. V průběhu studia se zabývala uměleckou performance a experimentováním. Preferuje volnost tvorby, improvizaci, autenticitu a alternativní pedagogiku. Má ráda jógu a psychorelaxační techniky. Vyučuje tvořivou taneční  výchovu a dramatickou a hlasovou průpravu v dětském studiu Altík a ve sdružení Roztoč.

 

Bc.A Veronika Jedličková Beňová, lektorka

veronika cb2Veronika je tanečnice, choreografka a pedagožka. Absolvovala bakalářská studia na HAMU (obor choreografie) a tříletý certifikovaný kurz pedagogiky tance na TCP – taneční konzervatoř a.s.. Zároveň prošla studijní stáží na Dartington College of Arts (VB). V rámci studia se představila jako performer a pohybový asistent v řadě projektů, které vznikaly ve spolupráci s DAMU nebo FAMU, vytvořila také autorské choreografie. Jako pedagog a choreograf působila v amatérských tanečních souborech na Slovensku i v Čechách. Pracovala v DDM Ulita ( Praha 3) jako lektorka a garantka tance. Spolupracovala s divadlem Ponec na projektu „Tanec do škol“ . Byla zakládající členkou Improvizační skupiny NA:U (2009-2015). Účinkovala v představení pro děti Karneval zvířat (Bára Látalová a kol.). Je mámou dvou dcer, Klárky a Alice.

 

 

 

Mgr.art Markéta Pucová, lektorka
(od února 2019 nastupuje na mateřskou „dovolenou“)

MarketaMarkéta se narodila v Praze ale cesty osudu ji dovedly vystudovat tanec na Slovensko. Je absolventkou katedry tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Během studií získala stáž na HAMU a studovala choreografii v Dartington college of Arts v Anglii. Markéta učí současný tanec a jógu dospělé, tanečníky i netanečníky, a děti ve Studiu Altík, ve sdružení Roztoč, i na různých festivalech a přehlídkách scénického tance. Vyučovala tanec také na ZUŠ Kutná Hora, zapojila se do projektu Tanec školám. Základem jejího přístupu je tvořivá taneční výchova a tvorba ve spolupráci s dětmi, respektující přístup, metodiku tance staví na základech Labanovy pohybové analýzy, ve které se stále vzdělává díky svému působení v Labanově Ateliéru Bratislava (např. jako lektorka akreditovaného vzdělávacího programu Kreativní tanec pro taneční pedagogy ZUŠ na Slovensku). Je spoluautorkou knihy Kreativní tanec (vyd. 2016), metodické příručky pro taneční pedagogy s DVD. Její srdcovou záležitostí je taneční improvizace a tvorba představení vznikající v přítomném okamžiku přímo před diváky, čemuž se věnovala s improvizační skupinu /na:u/, kterou v Praze založila (2009-15). Zajímá ji tanec pracující s energií krajiny jako zdrojem inspirace pro tančící tělo v ní (taneční filmy Hlasy těla, Echoing structures). Momentálně její každodenní život naplňuje také tanec okolo jejích dětí Vojty a Mariánky.

 

Florian Tilzer, korepetice

Hráč na klavír a zpěvák Florian Tilzer se narodil v tyrolských horách, odkud v 90. letech
odešel a usadFloTilzer1_malyil se v českých nížinách – aby se učil. Vyzkoušel toho tady mnoho, věnoval se různorodým činnostem, které vždy měly něco do činění s kulturou, uměním nebo jazykem, a znovuobjevil svou lásku k hudební tvorbě. Vedle hry na klavír a zpěvu si hraje se zvuky vody, skládá a improvizuje – sám nebo spolu s jinými umělci různých žánrů. Jeho sólový program s názvem „Andersreich | Říše jinakosti“ se skládá z poetických písní v německém jazyce, které vznikly jak v jeho rodinném kraji, kam se čas od času vrací, tak v kraji, kde žije dnes.

 
 

Mgr.Petr Vrba, korepetice

vrba_trumpinetPetr Vrba patří k nejaktivnějším osobnostem současné scény experimentální hudby a volné improvizace v Čechách. Od roku 2012 vede, spolu s Georgem Cremaschim, Pražský improvizační orchestr (PIO). PIO je první improvizační orchestr svého druhu, který byl založen v České republice a je orchestrem zaměřeným na současné improvizační postupy a práci s řízenou improvizací, volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickým zápisem hudby. V roce 2016 vydal Petr šest alb, např. vysoce ceněné The Resonators s vídeňskou skladatelkou/houslistkou Irene Kepl a americkým skladatelem/kontrabasistou George Cremaschim na prestižní britské značce Another Timbre, nebo With three windows and Rain s významným čínským tvůrcem Yan Junem, které vyšlo na taiwanské značce Kandala Records a je výsledkem rezidentního pobytu v Pekingu v roce 2015. Jako korepetitor dětských tanečních kurzů či jako lektor dětských hudebně improvizačních dílen pracuje od roku 2013.

 
 

Milan Jakeš, DiS.,  korepetice

milanjakes

Milan Jakeš vystudoval housle na Konzervatoři Jaroslava Ježka se specializací na jazzovou improvizaci a od roku 2012 se věnuje pedagogické činnosti. Založil smyčcové těleso Kvintesence Quartet, je součástí několika
pražských experimentálních skupin (Talaqpo, Tajná Chuť, Stratocluster) a zabývá se i folklórní hudbou balkánu (Free Balkan Quintet) a Malé Asie (Qaraba Ensemble).
Je součástí několika divadelních projektů (Divadlo Minor, Divadlo Bratří Formanů) a pod pseudonymem Mitakuye Oyeasin se věnuje volné improvizaci.

 

 
 

Václav Kalivoda, korepetice

vasek kalivodaStudoval hru na trombon na Pražské konzervatoři, na Bard College v USA a gamelan na ISI v Yogyakartě, Indonésie. Věnuje se jak hudbě klasické tak improvizaci, ale i hudbě latinsko-americké, klezmeru, swingu, gamelanu atd. Má zkušenosti s hraním v symfonických orchestrech a opeře. Hraje k představením tvůrčího seskupení Wariot Ideal, s kapelou Voříšci, This Side Up, Fragile a B4. Zapojil se do projektu Tanec do škol a Altík, kde spolupracuje s tanečníky a dětmi. V poslední době začal spolupracovat se spolkem CreWcollective, kde prohlubuje své zkušenosti se vztahem hudby a pohybu.

¨

 
 
 

V Altíku také vyučovali:

 

Štěpánka Mancová, DiS., lektorka

Absolventka taneční konzervatoře Duncan centre v Praze. Studovala v Itálii, kde působila v tanečních představeních, site-specific projektech Leggere strutture v Bologni a v souboru Zappala danza compagnia na Sicílii. Nyní působí v Praze a zapojuje se do pohybových a tanečních projektů v České Republice. Věnuje se také pedagogické činnosti a tvořivé taneční výchově pro děti v předškolním věku. V současnosti v tanečním studiu ELPE v Příbrami a Meridian International School Prague.
Mgr.art Anna Línová

annaAnna je nyní na rodičovské dovolené a její každodenní život naplňuje tanec okolo dcery Anežky, proto v Altíku právě nevyučuje.

Anna Línová vystudovala Taneční konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Od roku 2001 je svobodnou umělkyní na poli současného tance, pohybového divadla a improvizace.  V roce 2010 absolvovala tříletou specializaci pro pohybovou a dotykovou práci s malými dětmi Infant Developmental Movement Education – IDME, které je součástí programu The School of Body-Mind Centering®. Je naší nejvzdělanější pedagožkou pro kurzy nejmenších dětí, vede ve Studiu Altík Cvičení pro miminka s rodiči. Jako taneční pedagožka vede také odborné semináře pro učitele tance, milovníky tance a divadla. Je interní vyučující na konzervatoři Duncan Centrum, působila také na HAMU, DAMU a JAMU.

DiS. Eliška Kašparová

eliskaEliška je nyní na rodičovské dovolené a aktivně se angažuje v lesní školce, škole a předškolce Klubíčko v Řevnicích. Momentálně nevede pravidelné kurzy v Atíku.

Eliška Kašparová absolvovala taneční konzervatoř Duncan Centre v roce 1999, stáž na Rotterdamse Dansacademie v Holandsku (2000), stáž v choreografickém centru Clauda Brumachona a Benjamina Lamarche v Nantes ve Francii a několik dílen Buto se Sumako Koseki. Byla členkou lidového souboru Jaro pod vedením Živany Vajsarové a prof. Františka Bonuše. Spolupracovala na mnoha tanečních projektech, např.s Petrem a Matějem Formanovými v pražském Národním divadle (opera Kráska a zvíře, Čarokraj), s Evou Blažíčkovou (umělecko­vzdělávací projekt Špalíček). Účinkuje v interaktivních představeních pro děti Pohádka po kapkách autorek Lenky Tretiagové a Terezy Marečkové, Putování ve větvích Lenky Tretiagové a Ondřeje Lipovského a Krabat Lenky Tretiagové a Vojtěcha Švejdy. Je zakládajícím členem skupiny současného tance Nanohach. V roce 2009 byla nominována na cenu Sazky za interpretaci představení Miluj mě, Nigela Charnocka. Je zakládajícím členem o.s.Země ze­mě, klub pro rodiče a děti, který vede lesní školku, školu a předškolku Klubíčko v Řevnicích. Aktivně se věnuje taneční pedagogice pro děti od 2let a dospělé. Má dceru Rozárku a syna Jeníka.