FAQ a ZÁSADY DS ALTÍK

1/ JAK SE MŮŽEME DO ALTÍKU PŘIHLÁSIT ?
Do Dětského studia Altík je možné přihlásit se přes on-line přihlášku.

Po vyplnění formuláře a odeslání přihlášky Vám přijde její kopie do Vaší e-mailové schránky. Pokud se tak nestane, zkontrolujte spam a nevyžádanou poštu a náš e-mail označte jako vyžádanou zprávu (jinak přijdete o všechny informace v průběhu roku). Pokud nenajdete e-mail ani tam, neváhejte nás ihned kontaktovat na info@studioaltik.cz.

Odesláním přihlášky souhlasíte s našimi zásadami a se zásadami zpracování a ochrany osobních údajů. Doporučujeme proto, abyste se s nimi seznámili

Ochrana osobních údajů Altík
FAQ a Zásady DS Altík

Odesláním přihlášky také souhlasíte s tím, že do 15 dní zaplatíte kurzovné. Pokud nebudeme platbu od Vás registrovat na účtu, nabídneme místo dalším zájemcům. Zde najdete všechny informace o platbách.

2/ KURZ, KTERÝ MĚ ZAJÍMÁ, NEVIDÍM V NABÍDCE PŘIHLÁŠKY. CO TO ZNAMENÁ ?
V případě, že je kurz naplněný, neobjevuje se už v nabídce kurzů ve formuláři přihlášky. V takovém případě je možné odeslat nám e-mailovou zprávu, že máte o kurz zájem i přesto, a můžete se nechat zařadit do seznamu náhradníků. Často se stane, že se místo uvolní a my Vás do kurzu zařadíme. Svoji zprávu adresujte na info@studioaltik.cz.

3/ NEJSEM SI JISTÝ/Á, ZDA MOHU SVÉ DÍTĚ PŘIHLÁSIT DO KURZU, O KTERÝ MÁM ZÁJEM. CO MÁM DĚLAT ?
Naším krédem je citlivý a respektující přístup k dětem. S pedagogy můžete konzultovat vhodnost kroužku pro vaše dítě vzhledem k jeho věku, pohybovým zručnostem a aktuálnímu zdravotnímu stavu. 

Naše kroužky vedou učitelé s vysokoškolským pedagogickým vzděláním, praxí v oboru a sami jsou aktivními umělci a tvůrci. Ve většině kurzů je samozřejmostí spolupráce tanečního pedagoga s hudebníkem – myslíme si, že živý hudební doprovod je velmi důležitá součást výuky tance. Naši pedagogové budou učit vaše dítě nejen tančit: jsme si vědomi toho, že skrze práci s tělem rozvíjíme celou osobnost dítěte. 

4/ MŮŽEME BÝT NÁHRADNÍKY, JE-LI KURZ NAPLNĚNÝ ?
Jistě! V takovém případě nám napište e-mail, že máte o kurz zájem a my Vás zařadíme do seznamu náhradníků. Často se stane, že se místo uvolní. Pokud se tak stane, budeme Vás obratem informovat a rádi Vás do kurzu zařadíme. Svoji zprávu adresujte na info@studioaltik.cz.

5/ CHTĚL/A BYCH ZAPLATIT KURZOVNÉ, JAK MÁM POSTUPOVAT ?
Všechny informace o platbách a ceník jednotlivých kurzů najdete zde.

Pro úhradu kurzovného preferujeme bezhotovostní platby na náš účet 219521628/0300. Jako variabilní symbol slouží datum narození dítěte (dd-mm-rrrr) a jako zprávu pro příjemce vepište celé jméno dítěte.

6/ MOHU UPLATNIT SOUROZENECKOU SLEVU ?
Ano. Z vyšší ceny kurzu odečtete 10%.
(Příklad – Vaše děti jsou v kurzech za 2800 a 2600 Kč. Sourozenecká sleva tedy bude činit 280 Kč. Budete tedy platit 2520 Kč a 2600 Kč. Za každé dítko odešlete platbu zvlášť.)

7/ MŮŽEME PŘIJÍT NA UKÁZKOVOU LEKCI ?
Na každou lekci je možné přijít se podívat a vyzkoušet si ji. Ukázková hodina je zpoplatněna částkou 120 Kč, kterou odevzdáte přítomné lektorce výměnou za doklad o zaplacení. Vždy je lepší předem zavolat nebo napsat e-mail – lekce totiž může být naplněná a na místo v kurzu byste tak stejně nedosáhli.

Ukázkové lekce jsou zdarma v rámci Týdne uměleckého vzdělávání organizovaného NIPOS-ARTAMA v jednom z květnových týdnů, jehož je Altík vždy součástí. V tuto dobu jsou všechny naše kurzy (naplněné i nenaplněné) otevřené k vyzkoušení.

8/ NEMŮŽEME PŘIJÍT NA HODINU. MÁME TO NĚKOMU NAHLÁSIT ?
Každá lektorka kurzu si vede svoji docházku, podle níž je schopna říci, kolikrát jste na hodině byli nebo nebyli. Omluvu za nepřítomnost v hodině můžete ohlásit na e-mail info@studioaltik.cz nebo jako sms na tel.: 792 776 648. Vaše omluva bude případně přeposlána lektorce.

9/ LEKCI VEDE JINÝ/Á LEKTOR/KA. CO TO ZNAMENÁ ?
Lektoři a hudebníci DS Altík jsou provázanou skupinou spolupracovníků, která společně vytváří koncepci hodin a plány výuky. Směřování ve výuce DS Altík vychází z dlouhodobé spolupráce a sdíleného zájmu o kvalitní tanečně-hudební volnočasové aktivity pro děti. 

Naše hodiny jsou vedeny profesionálními aktivními umělci, kteří pracují jako tvůrci a interpreti v různých projektech a představeních. Jejich aktivní uměleckou činnost považujeme za velikou devízu a spatřujeme v ní vysokou hodnotu, kterou do hodin přinášejí. Aktivní umělecké práce si nesmírně ceníme, a proto je v našem zájmu, abychom ji lektorům umožnili. V Altíku se tedy vedle kmenového pedagoga kurzu setkáte i s ostatními lektory a lektorkami, kteří budou některé hodiny suplovat v době, kdy je kmenový/á lektor/ka nepřítomný/á.

Naši hudebníci mají také své umělecké povinnosti, které někdy zasáhnou do jejich rozvrhu a nemohou proto odehrát lekci v Altíku. Pokud to jde, vždy se snažíme najít záskok, někdy se ale stane, že záskok neseženeme, některé hodiny proběhnou na reprodukovanou hudbu.

Suplování, pokud to lze, oznamuje lektor osobně v hodině, která jeho nepřítomnosti předchází. Jedná-li se o nemoc, může se stát, že dostanete sms v den lekce. Přítomnost nebo nepřítomnost hudebníka neoznamujeme.

Je-li hodina suplovaná, kmenový a suplující pedagogem komunikují o náplni hodiny. Suplovaná lekce je plnohodnotnou lekcí kurzu.

10/ LEKCE BYLA ZRUŠENA ZE STRANY DS ALTÍK. MŮŽEME POŽADOVAT NÁHRADU ?
V případě absence lektorky/a kurzu běžně lekci plnohodnotně supluje jiný/á lektorka/lektor DS Altík, případně hostující pedagog. 

V případě úplného zrušení lekce z naší strany Vám nabídneme některou z těchto variant:
a/ náhradu v kurzu pro stejně staré děti v jiný den (pokud takový kurz vedeme);
b/ možnost navštívit skupinu o úroveň mladší či starší (vždy po telefonické dohodě);
c/ možnost navštívit zdarma program pro děti v divadle Studio ALTA;
d/ navrhneme náhradní termín lekce mimo běžný výukový plán. 

11/ JDEME POPRVÉ NA KURZ. CO SI MÁME VZÍT S SEBOU ?
Hlavní je pohodlné oblečení, například triko a legíny, případně měkké taneční boty. Šaty a sukně by neměly být delší než po kolena (aby si na ně děti nešlapaly) . Na hodinu vezměte dětem pití. Dlouhé vlasy je dobré před hodinou upravit do culíku tak, aby dětem nepadaly do obličeje.

12/ CHCEME POKRAČOVAT VE 2. POLOLETÍ. MUSÍME ZNOVU VYPLŇOVAT PŘIHLÁŠKU ?
Ano. Přihlášením do kteréhokoliv z našich kurzů se stáváte členem zapsaného spolku Dětské studio (Altík). Členství ve spolku zaniká vždy na konci pololetí. V případě, že chcete v novém pololetí pokračovat v navštěvování kurzu, je třeba znovu odeslat přihlášku a aktualizovat údaje.

13/ JE MOŽNÉ ZAČÍT CHODIT DO ALTÍKU KDYKOLIV BĚHEM ROKU ?
V kurzech pro děti 1-2 roky a 2-3 roky to možné je. V kurzech pro děti od tří let přijímáme děti během 1. pololetí pouze do konce října a pak až do druhého pololetí, pokud je volno. Ve druhém pololetí mohou děti nastoupit od února do konce dubna, vždy to však opět závisí na tom, zda je v kurzu volné místo.

14/ DLOUHO JSME NEMOHLI NA LEKCE CHODIT. JE MOŽNÉ VRÁCENÍ ALESPOŇ ČÁSTI KURZOVNÉHO ?
Pokud jste již zaplatili kurzovné a v rámci 1. měsíce v pololetí (1. pololetí – září, 2. pololetí – únor) zjistíte, že nemůžete kurz navštěvovat, máte nárok na vrácení 70% kurzovného, pokud nám tuto informaci sdělíte včas, tedy nejpozději 30.9. 2020 nebo 29.2. 2020.

Pokud jste zaplatili kurzovné, přišli jste na 1. hodinu a zjistili, že Vám kurz nevyhovuje, vrátíme Vám plné kurzovné ponížené o platbu za zkušební hodinu (120 Kč).

Pokud v rámci pololetí vynecháte 8 (do součtu se nepočítají svátky a prázdniny, kdy Altík hodiny neprovozuje) a více za sebou následujících lekcí, vrátíme Vám 40% ze součtu neodchozených hodin.

15/ NETUŠÍTE, KDE BYCH MOHL/A ZÍSKAT PŘÍSPĚVEK NA KURZOVNÉ ?Zdravotní pojišťovny přispívají až 500 Kč na pohybové aktivity –  mimo jiné i na taneční kroužky. Rádi Vám pro tento účel vystavíme fakturu.

16/ NA KROUŽEK MI PŘISPÍVÁ ZAMĚSTNAVATEL. MŮŽETE MI VYSTAVIT FAKTURU ?
Jistě. Napište tuto informaci do poznámky při vyplňování přihlášky, nebo nás o fakturu požádejte na info@studioaltik.cz.